طبیعت انواع چای سرد نیست

طبیعت انواع چای سرد نیست

تاریخچه چای

چای سیاه نام یک نوشیدنی است که از گیاهی به نام کاملیا سیننسیس (Camellia sinensis) به دست می‌آید. چای واژه‌ای است چینی که در چین و شمال هندوستان به کار می‌رود و تقریباً با همان تلفظ وارد زبان فارسی شده‌است. نام این گیاه در گویش چینی جنوبی چای و در گویش چینی شمالی به صورت تِی تلفظ می‌شد و هردو تلفظی از یک واژه یگانه در چین قدیم هستند.

مردم اروپای غربی نام این گیاه را از چینیان شمالی و مردم خاورمیانه و شمال آفریقا نام آن را از چینیان جنوبی آموختند. چای یک منبع طبیعی از کافئین، تئوفیلین، تیانین و آنتی‌اکسیدان‌ها است، اما تقریباً بدون چربی، کربوهیدرات‌ها، یا پروتئین. آن دارای طعمی مطلوب است که کمی تلخ و گس می‌باشد. بوته چای برای نخستین بار در چین و در حدود پنج هزار سال پیش شناخته شد که به تدریج خواص درمانی آن کشف شد. علاوه بر آن از چای برای مصارف رنگ‌آمیزی نیز استفاده می‌شده‌است.

انواع چای

چای به گروه‌های اصلی زیر دسته‌بندی می‌شود:

چای سفید: برگ‌های تازه (جوانه‌ها) که تحت عمل (اکسیداسیون) قرار نگرفته‌اند.

چای سبز: فرآیند اکسیداسیون بسیار کمی از طریق حرارت یا با بخار یا به وسیله بو دادن آن در تابه‌های داغ صورت می‌گیرد.

چای زرد: فرآیند تولید چای زرد مشابه سبز است، اما سعی می‌شود تا بو و مزه بهتری نسبت به چای سبز داشته باشد.

چای اولانگ: عمل اکسیداسیون در حد فاصل بین استانداردهای زمانی مربوط به چای سبز و چای سیاه متوقف می‌شود.

چای سیاه: می‌گذارند برگ‌های چای بطور کامل اکسیده شود، چای سیاه در بیشتر نقاط جنوب و غرب آسیا (هند، سریلانکا، بنگلادش، پاکستان، ایران، ترکیه و غیره) متداول است.

فرهنگ چای

چای علاوه بر اینکه یک نوع محصول زراعی به‌حساب می‌آید و بسیاری از افراد کشورمان از این طریق خرج و مخارج زندگی را تأمین می‌کنند، به‌ عنوان یک فرهنگ در ایران نیز شناخته می‌شود. هم‌اکنون نوشیدن چای در ایران به‌عنوان نوشیدنی اصلی مردم بعد از آب به‌ حساب می‌آید. در هر دیدوبازدید ایرانی‌ها معمولاً اولین پذیرایی با چای صورت می‌گیرد و همچنین هیچ سفره‌خانه و مهمان‌سرایی یافت نمی‌شود که چای نداشته باشد.

مردم ایران حتی هنگام مسافرت هم در کنار وسایل سفر خود چای سیاه یا چای سبز به همراه دارند، یا در مثالی دیگر، در فرهنگ ما ایرانی‌ها این‌طور جافتاده که وقتی عروس خانم چای را در مراسم خواستگاری می‌آورد، باید مواظب باشد تا چای را نریزد که اگر چنین اتفاق افتند، نشان می‌دهد که فردی بی‌سلیقه و شلخته‌ای است که در کار خانه‌داری هیچ مهارتی ندارد.

چای از منظر طب سنتی

از منظر مکتب طب ایرانی طبیعت چای گرم و خشک است و بنابر نظر حکیم عقیلی خراسانی، گرم و خشک در مرحله دوم است و اینکه برخی به ‌جهت تسکین عطش و کاهش حرارت و التهاب داخلی بدن، آن را سرد دانسته‌اند، اصلاً درست نیست. سبب این علایم، به تلطیف اخلاط بلغمی غلیظ و پاکسازی اخلاط لزج از سطح دستگاه گوارش مربوط است.

خواص چای در طب سنتی

چای موجب تعدیل مزاج و تقویت اندام‌های بدن می‌شود؛ حرارت غریزی و به‌تبع آن، ارواح و قوای بدن را تقویت می‌کند؛ و به‌خاطر قبض و عطریتی که دارد، موجب تقویت معده می‌شود، همچنین چای به‌علت حرارتی که دارد می‌تواند موجب افزایش قوای جنسی در افراد با مزاج سرد و تَر شود. برخلاف آب، نوشیدن یک فنجان چای پس از غذاهای سنگین، به برطرف‌کردن آثار زیان‌بار غذاهای چرب کمک می‌کند و موجب احساس راحتی در معده می‌شود.

همچنین چای به‌خاطر حرارت مزاجی خود، اخلاط لزج را از مسیرهایی که در آن تجمع یافته‌اند، پاک می‌کند و انسدادهای مجاری بدن را باز می‌نماید و همچنین تشنگی کاذب را برطرف می‌کند. نوشیدن چای، موجب افزایش ترشح عرق و ادرار است؛ پس به دفع مواد زائد کمک می‌کند.

از دیگر خواص چای می‌توان به تسکین برخی سردردها، تصفیه خون و بهبود رنگ چهره، پاکسازی معده و مغز، کاهش بوی بد دهان، کاهش اندوه و افزایش نشاط، رفع برخی از مشکلات ادراری، و کمک به بهبود خواب اشاره کرد.

عوارض چای

چای نیز مانند هر خوراکی دیگری فواید و زیان‌هایی دارد. اما از آنجا که طبیعت آن، در درجه دوم گرم و خشک است، مدام‌نوشیدن آن زیان‌آور نیست؛ پس افرادی که از نوشیدن چای، دچار مشکل می‌شوند، دارای سوء مزاج، ضعف مزاج یا... هستند. از دیگر خواص چای می‌توان به تسکین برخی سردردها، تصفیه خون و بهبود رنگ چهره، پاکسازی معده و مغز، کاهش بوی بد دهان، کاهش اندوه و افزایش نشاط، رفع برخی از مشکلات ادراری، و کمک به بهبود خواب اشاره کرد.

اما باید دانست مانند هر گیاه دیگری، چای نیز اگر به‌جا و درست استفاده نشود، می‌تواند موجب بروز عوارضی شود که از جمله احساس ترشی در دهان، سردرد، دامن‌زدن به گرمی و خشکی بدن در برخی افراد، بی‌خوابی و... را می‌توان ذکر کرد.

بهترین نوع چای

بهترین چای، چای سفید است که خواص آن بیشتر از انواع دیگر چای (سبز، بنفش، تیره و سیاه) و قوی‌تر از آنهاست و به آن، چای ختایی می‌گویند. چای سبز از این جهت، پس از چای سفید قرار می‌گیرد و دیگر انواع چای، از نظر خواص، از آنها ضعیف‌ترند. همچنین چای سبز از چای سفید قابض‌تر است و ضروری است افراد مبتلا به یبوست در مصرف این نوع چای دقت بیشتری داشته باشند.

طبیعت چای گرم و خشک در مرحله دوم است و بهتر است افراد گرم مزاج چای را دم کرده با شیر مخلوط کنند و یا با فوفل که به نخل‌هندی معروف است دم کرده و بنوشند. همچنین آشاميدن چای بسيار داغ مضر است، خصوصاً در اوقات گرم و مزاج‌هاى گرم و سن جوانی، همچنین بعد از خوردن غذای گرم، حکما نوشیدن چای نيم گرم را مفید می‌دانند.

خواص شکر و قند و نبات را از اینجا بخوانید

خواص گل محمدی در چای

گل محمدی یا گلسرخ مقوی قلب و شادی بخش است و همچنین لطیف کننده و پاک کننده و مسهل و مسکن صفرا و بلغم رقیق است. غنچه گل سرخ خشک کرده با نیروی قبض شدید و سوزندگی و تلخی همراه است و مزه تلخ و شیرینی دارد.

خواص گل سرخ محمدی عبارت است از رفع خونریزی لثه و خونریزی های بدن و اسهال‌های مزمن و دفع رطوبت‌های زاید بدن، دیگر خواص گل سرخ خاصیت ارام‌ بخشی و تسکین اعصاب و رفع پرخاشگری است. شما می‌توانید گلبرگ‌های گل محمدی را هنگام دم کردن چای در قوری بریزید تا همراه چای دم بکشد و سپس مصرف نمایید.

گل سرخ باعث بهبود و افزایش عطر و طعم چای می‌شود. اما مصرف مداوم این ترکیب مناسب افراد گرم مزاج نیست و این افراد باید در مصرف گل‌محدی با چای احتیاط کنند. این نوشیدنی معطر با خواص کم‌نظیر و پرخاصیت برای آن‌هایی است که علاقه‌مند به نوشیدنی‌های گرم و معطر هستند.

تهیه چای دو رنگ مجلسی

چای دورنگ بیشتر در استکان های کمر باریک تهیه می‌شود. برای این کار به استکان‌های کمر نیاز دارید، ابتدا نصف استکان را آب جوش بريزيد و چند حبه قند داخل استکان بیندازيد و با قاشق چایخوری هم بزنيد تا قند‌ها کاملا در آبجوش حل شوند.

غلظت قند بايد زياد باشد تا حدی که به اشباع برسد. يعنی زمانی که قند می اندازيد ديگر حل نشود و شيره مانند شود. سپس داخل يک کاسه چای خالص بريزيد و با استفاده از يک قاشق يا ملاقه کوچک به آرامی و کم کم روی اين شيره چای بريزيد. می‌بينيد که آب در پايين و چای در بالا قرار می گيرد. به همين سادگی چای دورنگ مجلسی شما آماده است.

نظرات بازدیدکنندگان