خواص عسل طبیعی

عسل پاک کننده و باز کننده گرفتگی های مجاری و عروق و پاک کننده بلغم لزج و رطوبت های معده و جذب کننده بلغم از عمق نسوج بدن است. عسل سستی اعضاء و استسقاء و یرقان و ناراحتی طحال و دشواری دفع ادرار و انواع بادهای بدنی و سموم سرد را رفع و خوردکننده سنگ های رسوبی است. بهترین عسل نوع سرخ رنگ شفاف و خوشبوی غلیظ آن است، اقسام عسل بهاری از ا...

خواص عسل طبیعی

عسل پاک کننده و باز کننده گرفتگی های مجاری و عروق و پاک کننده بلغم لزج و رطوبت های معده و جذب کننده بلغم از عمق نسوج بدن است. عسل سستی اعضاء و استسقاء و یرقان و ناراحتی طحال و دشواری دفع ادرار و انواع بادهای بدنی و سموم سرد را رفع و خوردکننده سنگ های رسوبی است. بهترین عسل نوع سرخ رنگ شفاف و خوشبوی غلیظ آن است، اقسام عسل بهاری از انواع عسل تابستانی و زمستانی بهتر است.

کیفیت عسل بستگی تام با گلهایی دارد که زنبور از آن تغذیه نموده زیرا عسلی که از گیاهانی چون افسنتین بدست آمده باشد تلخ مزه است و گفته اند نوعی عسل سوزاننده وجود دارد که باعث عطسه و غشی و عرق سرد شده و اختلال عقل به وجود می آورد. از نظر طبی تقسیم بندی عسل ها به انواع طبی، بازاری، نامطبوع، زهرآگین و کشنده است. عسل در بسیاری از زمینه های دارویی کاربرد دارد مثلاً در شمال ایران یا نقاطی که در آن اوکالیپتوس وجود دارد نوعی عسل اوکالیپتوس به عمل می‌آید که به عنوان ضدعفونی کننده مجاری تنفسی، مخصوصاً در مورد سل ریوی و برونشیت مزمن و مالاریا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جالینوس می‌گوید هیچ جیز بهتر از عسل برای بدن نیست و برای بسیاری از امراض معالج بوده و داروها را با یکدیگر پیوند می‌دهد زیرا دارای کیفیت و قوامی کافی برای سرعت بخشیدن به امتزاج و حفظ ترکیب داروها است. مصرف عسل به تنهایی و یا با سایر داروهای مناسب برای جذب رطوبت‌های اضافی مغز و فلج و لقوه و سستی اعضا و بی حسی آنها و تقویت معده و اشتها آوری بسیار کارساز است. عسل همچنین بادشکن و بازکننده گرفتگی های مجاری و قولنج و پاک کننده سینه و ریه و درمان کننده استسقاء و یرقان و رفع بیماری طحال و خورد کننده سنگ‌های رسوبی است.

عسل تک گل

عسل تک گل یکی از روش‌های دسته بندی عسل طبیعی است، در این روش عسل بر اساس نوع گیاهی غالبی که زنبور عسل از آن تغذیه نموده، نام گذاری می‌شود. در برخی از مناطق پوشش گیاهی مزارع و یا مراتع دارای پوشش غالبی از یک نوع گیاه است. مثلا در جنوب کشور مناطق وسیعی وجود دارد که درختان سدر یا همان درخت کنار وجود دارد. در آن مناطق زنبورهای عسل که از شهد آن درختان تغذیه می‌کنند عسلی با شهد غالب کنار جمع آوری می‌کنند.

چنانچه پوشش گیاهی دشت یا مرتعی غالبا از یک گیاه باشد، زنبور عسل بیشتر شهد گل های آن گیاه را به عسل تبدیل می‌کند. عسل به دست آمده از این منطقه با پوشش گیاهی را اصطلاحا عسل تک گل می‌گویند، هر یک از عسل های تک گل، خواص درمانی شگفت آوری دارد که مختص همان نوع عسل است. در برخی کشورها با محصور نمودن باغ یا مزرعه به روش‌های مختلف، زنبور قادر به خروج از آن منطقه نیست، به این ترتیب عسلی که زنبور تولید می کند عسل خالص از گیاه آن مزرعه یا باغ است.

خرید عسل طبیعی

عسل از مهمترین خوراکی‌های مورد استفاده‌ی انسان است که از دوران کهن در سبد غذایی اکثر مردم جهان وجود داشته است. عسل از شهد گیاهان و گل‌ها به وجود می‌آید. اگر قصد خرید عسل طبیعی و یا فرآورده‌های آن را دارید می‌توانید بسته به خواص هر یک از انواع عسل محصول مورد نظر را اینترنتی سفارش دهید. مهمترین ویژگی خرید اینترنتی عسل از فروشگاه اینترنتی نارمُشک این است که این تضمین برای شما وجود دارد که عسل طبیعی‌ای به دستتان می‌رسد که صحت کیفیت آن در آزمایشگاه تایید شده است. همچنین می‌توانید از هر نقطه‌ی کشور در کمتر از 3 دقیقه سفارش خود را ثبت و حداکثر ظرف چهار روز تحویل بگیرید. بسته‌بندی عسل‌ها به نحوی است که علاوه بر مصرف شخصی، می‌توانید آن را به عنوان یک هدیه متفاوت برای دوستان و آشنایان ارسال کنید. شما می‌توانید برای خرید عسل طبیعی از تهران یا شهرهای دیگر به نارمشک مراجعه کنید.

خرید عسل شوید

عسل شوید از معطرترین انواع عسل‌ است که خواص دارویی و درمانی ویژه‌ای دارد. گیاه شوید از سبزی های پرخاصیت با ارزش غذایی بالا و خواص درمانی است که البته به دلیل طعم و عطر خاصش طرفداران زیادی دارد. زنبورداران در فصل تابستان با رها کردن زنبورها در مزارع زیر کشت گیاه شوید، اقدام به تولید و جمع آوری شهد این گل‌ها و تولید عسل شوید می‌کنند. خواص عسل شوید برگرفته از خواص گیاه شوید است. طبع شوید گرم و خشک است، بنابراین عسل تهیه شده از شوید نیز طبع گرمی دارد.

خرید عسل گون

عسل گون یکی از شناخته شده‌ترین و محبوبترین عسل‌های موجود در ایران است. ساکارز پایین عسل گون و تاثیر آن برای بیماران دیابتی (جایگزین مقدار قند مجاز مصرفی) یکی از دلایل محبوبیت این عسل ارگانیک است. معمولا زمانی که نام گیاه خاصی را بر روی عسل می‌گذارند به این معنا نیست که زنبور فقط از آن گیاه خاص تغذیه کرده باشد. برای مثال زمانی که بافت غالب یک منطقه از گیاه گون باشد، به عسلی که از آن منطقه به دست می‌آید عسل گون می‌گویند. عسل گون از نظر کیفیت بسیار مطلوب و درجه یک است و دارای تایید آزمایشگاهی است.

بیشتر

عسل 

 • خرید محصول

  عسل گون سوژین دارای طعم و عطر منحصر به فردی است و در بسیاری مناطق برای شیرین کردن چای‌های گیاهی، شیر و حتی کیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ عسل طبیعی گون مایل به زرد است و انرژی بدن را افزایش می‌دهد. ساکارز پایین عسل گون و تاثیر آن برای بیماران دیابتی (جایگزین مقدار قند مجاز مصرفی) و خاصیت آنتی اکسیدانی و آنتی باکتریالی ویژه‌ی آن از دلایل محبوبیت این...

  108,000 تومان ناموجود
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  عسل کنار از عسل‌های خوش طعم و عطری است که از شهد‌ گل‌هایی که بر درخت کنار می‌روید گرفته شده، این عسل دارای خواص کم نظیری شامل دفع کننده سموم، بازکننده گرفتگی مجاری، خارج کننده کرم معده و روده، افزایش دهنده سرعت حرکت در اطفال، تقویت کننده قوای جنسی، پیشگیری از کم خونی و بهبود دهنده ضعف بدن است، رنگ عسل کنار پس از عمل آوری تیره شده و به رنگ عقیق سرخ در می‎آید.

  108,000 تومان ناموجود
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  عسل چند گیاه که به عسل چهل گیاه نیز مشهور است، برخلاف عسل تک گل از ترکیب شهد گیاهان متعددی بدست می‌آید چراکه زنبورهای عسل شهد گل‌های متفاوتی را جمع آوری و به عسل تبدیل می‌کنند. عسل چند گیاه روژین از بهترین و پر طرفدارترین عسل‌های طبیعی است که دارای خواص ویژه‌ای مانند جلوگیری از پوکی استخوان، درمان میگرن و کم خوابی، ضد عفونی کننده دستگاه گوارش، اشتهاآور...

  108,000 تومان ناموجود
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  عسل بهاره دریان دارای عطر، رنگ و مزه‌ی ناب و منحصر بفردی است. عسل بهاره حاصل جمع‌ آوری شهد گل‌ها توسط زنبور عسل در فصل بهار از گیاهان بهاری و شکوفه‌های درختان میوه است. عسل بهاره بسته به مکان و اقلیم هر منطقه می‌تواند دارای رنگ و رایحه متفاوتی باشد. این عسل انرژی زا، آرامش دهنده اعصاب، تقویت کننده دستگاه گوارش است و عسل بهاری از از انواع عسل تابستانی و...

  135,000 تومان ناموجود
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  عسل کوهستان دریان یکی از عسل‌های خالص، بکر و خوش طعم و بو است که به صورت ارگانیک از تغذیه زنبور عسل از گیاهان و پوشش های گیاهی کوهی بدست می آید. عسل کوهستان از گیاهان وحشی کوهی که بصورت طبیعی در دامنه کوه‌ها و دشت‌ها می‌روید به عمل می‌آید. عسل کوهستان طبع گرمی دارد و برای اکثر افراد مناسب است.

  125,000 تومان ناموجود
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  عسل شوید از معطرترین انواع عسل‌ با ارزش غذایی بالا و خواص درمانی فراوان است و به دلیل طعم و عطر خاصش طرفداران زیادی دارد. عسل ارگانیک شوید سوژین با ساکارز کمتر از یک از بهترین انواع عسل موجود در بازار کشور است. کاهش چربی خون، تقویت معده و درمان دل پیچه، افزایش شیر مادران، کم کردن ضربان قلب، افزایش انرژی و تقویت سیستم ایمنی بدن برخی از خواص عسل شوید...

  0 تومان ناموجود
  بیشتر
  ناموجود