گیاهان دارویی گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی مادهٔ مؤثره است. در پزشکی کهن، داروها از گیاهان بدست می آمدند. در ایران حدود ۸۰۰۰ گونه گیاهی موجود است که از این تعداد ۲۳۰۰ گونه جزء گیاهان معطر و دارویی هستند و از این تعداد ۴۵۰ گونه در عطاری‌های کشور به فروش می‌رسد. بر اساس تحقیقی که از طرف دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد شایعت...

گیاهان دارویی گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی مادهٔ مؤثره است. در پزشکی کهن، داروها از گیاهان بدست می آمدند. در ایران حدود ۸۰۰۰ گونه گیاهی موجود است که از این تعداد ۲۳۰۰ گونه جزء گیاهان معطر و دارویی هستند و از این تعداد ۴۵۰ گونه در عطاری‌های کشور به فروش می‌رسد. بر اساس تحقیقی که از طرف دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد شایعترین گیاهان دارویی خریداری شده از عطاری‌ها در شهر تهران در سال ۱۳۸۷ انجام شده‌است، شایعترین گیاهان خریداری شده از عطاران گل گاو زبان ایرانی، سنبل الطیب، خاکشیر، بنفشه، کاسنی، شاه تره، تخم شربتی، آویشن، پنیرک، گل ختمی، نعناع، ترخون و... بوده است. نارمُشک با از بین بردن محدودیت جغرافیایی و پالایش و پایش اطلاعات محصولات گیاهی و اراگانیک با کیفیت و مرغوب بازار را دستچین کرده و شکل اینترنتی و آنلاین عرضه می‌کند. برای خرید اینترنتی گیاهان دارویی و ارگانیک اصل و اعلا به فروشگاه اینترنتی نارمُشک رجوع کنید.

بیشتر

گیاهان دارویی 

  • دمنوش یا جوشانده نعناع برای بهبود قولنج و دردهای روده و معده و هضم غذا بی مثال است. همچنین نعناع مسكن،‌ آرام بخش و قاعده آور است، از دیگر خواص نعناع این است که از داروهای گیاهی مقوی قلب و نشاط آور است. از برگ‌های خشک و نرم نعناع برای خوشبو کردن ماست و دوغ و از سرخ‌ شده آن در روغن که به نام نعنا داغ موسوم است برای خوشبو کردن برخی آش‌ها استفاده می‌شود.

    به زودی
    بیشتر
  • گیاه ختمی ملین مزاج و محلل و منضج اخلاط است و جهت رفع شقاق و تقشر(پوسته پوسته شدن) پوست کف دست و پا فایده دارد و التهاب و بادکردگی پلک را از بین می‌برد. جویدن برگ ختمی جهت تسكين عطش یا تشنگی بسیار تاثیرگذار است، شستن سر با جوشانده‌ی برگ خطمی براى نرم کردن موى سر بسیار مفید فایده است.

    به زودی
    بیشتر