دَم‌نوش نوعی نوشیدنی است که در آن جزئی از گل، برگ، ساقه، ریشه، دانه، پوستِ میوه یا اجزای دیگر گیاهان دارویی که قابل حل در آب است، به صورت خشک یا تازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دم کردن یا گرفتن عصاره به وسیلهٔ آب متداول‌ترین و قدیمی‌ترین روش به کار بردن داروهای گیاهی است. تاریخچهٔ دم‌نوش را نمی‌توان از تاریخچهٔ گیاهان دارویی جدا کرد. اگرچه گیاها...

دَم‌نوش نوعی نوشیدنی است که در آن جزئی از گل، برگ، ساقه، ریشه، دانه، پوستِ میوه یا اجزای دیگر گیاهان دارویی که قابل حل در آب است، به صورت خشک یا تازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دم کردن یا گرفتن عصاره به وسیلهٔ آب متداول‌ترین و قدیمی‌ترین روش به کار بردن داروهای گیاهی است. تاریخچهٔ دم‌نوش را نمی‌توان از تاریخچهٔ گیاهان دارویی جدا کرد. اگرچه گیاهان دارویی منشأ طبیعی دارند و در مقایسه با داروهای شیمیایی عوارض کم‌تری ایجاد می‌کنند، اما مصرف بی‌رویه یا غیرعلمی برخی از این گیاهان می‌تواند موجب عوارض ناخواسته و حتی مسمومیت‌های شدید گردد؛ بنابراین مصرف دم‌نوش‌ها نیز همانند داروهای شیمیایی باید با آگاهی و پس از اطلاع از سازوکار عمل آن‌ها باشد. برای نمونه مصرف گل گاوزبان ایرانی به‌تنهایی در افرادی که فشار خون بالا دارند، می‌تواند به‌شدت مخاطره‌انگیز باشد. تفاوت دم‌نوش با چای این است که چای نوعی نوشیدنی است که از برگ گیاهی به نام کاملیا سیننسیس تهیه می‌شود. مانند چای سیاه یا چای سبز یا چای سفید اما دم‌نوش یا چای گیاهی از برگ، گل، پوست درخت (مانند دارچین)، میوه، ریشه یا دانهٔ گیاهانی بخصوصی به غیر از کاملیا سیننسیس تهیه می‌شود.

بیشتر

دمنوش 

 • دمنوش گیاهی چای تُرش، این چای نام‌های متفاوتی دارد، از این نام‌ها می‌توان به چای قرمز، مکه، مالمیر اشاره کرد.

  36,000 تومان موجود
  بیشتر
  موجود
 • خرید محصول

  انجره نام قدیمی گزنه است که گونه های مختلف آن پوشیده از خارهای گزنده است که پس از لمس، محتویات سوزآور غده زیر آن در پوست بدن وارد می شود و ایجاد سوزش می کند. افرادی که رماتیسم، آرتریت و پوکی استخوان رنج می‌برند ممکن است از دمنوش گزنه بهره ببرند. دمنوش مخلوط گزنه دملی از گزنه، زردچوبه، دم اسب، سیاهدانه، تاج خروس و ریشه شیرین بیان تشکیل شده است.

  25,000 تومان ناموجود
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  دمنوش زنیان برای درمان معده درد، سرماخوردگی، لاغری و کاهش وزن مفید است. دمنوش ترکیبی زنیان مقوی بدن و رفع کننده امراض پوستی و تب‌های سرد مزمن بوده و تریاق سموم است و برای خشک کردن رحم و ورم ریه و تحلیل ورم و خون مردگی زیر پوست مفید است. دمنوش مخلوط زنیان دملی محتوی زنیان، شوید، رزماری، زنجبیل، زیره سبز، چای سبز، چای ترش، لیمو ترش و تخم کرفس است.

  25,000 تومان ناموجود
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  دمنوش مخلوط پونه برای بهبود سرماخوردگی و گلودرد ترکیبی است از بابونه، آویشن، بومادران، اکیناسه، مریم گلی، گل پنیرک، لیمو ترش، نعناع فلفلی و اسطوخودوس، این دمنوش برای پاک کردن اخلاط سینه و معده و جلوگیری از حالات تهوع و نفخ مفید بسیار است. دمنوش مخلوط پونه دملی با خواص پادزهری خود سموم را از بدن دفع نموده و باعث تقویت قوای عمومی بدن می‌شود.

  20,000 تومان ناموجود
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  دمنوش مخلوط زوفا برای بهبود سرماخوردگی و گلودرد ترکیبی است از زوفا، گل پنریک، آویشن، گل بنفشه، زیرفون، اکالیپتوس، شیرین بیان و اسطوخودوس. این دمنوش برای پاکسازی ریه از خلط و عفونت و ورم گلو، درمان سرماخوردگی و تقویت مغز بسیار مفید است. دمنوش مخلوط زوفا دملی با خواص پادزهری خود سموم را از بدن دفع نموده و باعث تقویت قوای عمومی بدن می‌شود.

  25,000 تومان ناموجود
  بیشتر
  ناموجود
 • خرید محصول

  دمنوش مخلوط بوقناق محتوی بوقناق، گزنه، دارچین، به لیمو، شنبلیله، سیاهدانه، چای ترش، برگ زیتون، میوه نسترن، اسطوخودوس. این دمنوش برای تنظیم قند خون، پاکسازی کبد، تنظیم فشارخون، دفع مواد سوادوی و بلغمی، کاهش استرس و... بسیار مناسب است. دمنوش مخلوط بوقناق دملی با خواص پادزهری خود سموم را از بدن دفع نموده و باعث تقویت قوای عمومی بدن می‌شود.

  25,000 تومان ناموجود
  بیشتر
  ناموجود